Bando 8-8V1120 113 inch long 9.04 inch wide 0.98 inch high Combo Belt with 8 ribs
- Write a review
$1,171.32
MaterialRubberMinimum Pulley Diameter12-1/2 inNumber of Ribs8Outside Length113 inSection Size8VThickness0.98 inTop Width9.04 inTypeBanded
Specifications
| Material | Rubber |
| Minimum Pulley Diameter | 12-1/2 in |
| Number of Ribs | 8 |
| Outside Length | 113 in |
| Section Size | 8V |
| Thickness | 0.98 in |
| Top Width | 9.04 in |
| Type | Banded |
8-8V1120
