Browning 8V2500 8V Belt Section Neoprene Wrapped Belt, 250" Outside Length, 250" Pitch Length8V Belt Section Neoprene Wrapped Be
- Write a review
$648.87
coggedNodepth7/8"depth (per rib)7/8"Height4Length18.45MaterialNeoprenenumber ribs1outside length250"Product typeWrapped Beltsection8Vtop width1"top width (per rib)1"Width17.4
Specifications
| cogged | No |
| depth | 7/8" |
| depth (per rib) | 7/8" |
| Height | 4 |
| Length | 18.45 |
| Material | Neoprene |
| number ribs | 1 |
| outside length | 250" |
| Product type | Wrapped Belt |
| section | 8V |
| top width | 1" |
| top width (per rib) | 1" |
| Width | 17.4 |
1102789
