coggedNodepth3/8"depth (per rib)3/8"Height0.75Length3.45MaterialRubbernumber ribs1outside length27"Pitch Length25.8Product typeFHP Beltsection5Ltop width21/32"top width (per rib)21/32"Width11.65
| cogged | No |
| depth | 3/8" |
| depth (per rib) | 3/8" |
| Height | 0.75 |
| Length | 3.45 |
| Material | Rubber |
| number ribs | 1 |
| outside length | 27" |
| Pitch Length | 25.8 |
| Product type | FHP Belt |
| section | 5L |
| top width | 21/32" |
| top width (per rib) | 21/32" |
| Width | 11.65 |