Bando 7-5V3550 356 inch long 4.83 inch wide 0.63 inch high Combo Belt with 7 ribs
- Write a review
$1,719.18
MaterialRubberMinimum Pulley Diameter7.1 inNumber of Ribs7Outside Length355-3/4 inSection Size5VThickness0.63 inTop Width4.83 inTypeBanded
Specifications
| Material | Rubber |
| Minimum Pulley Diameter | 7.1 in |
| Number of Ribs | 7 |
| Outside Length | 355-3/4 in |
| Section Size | 5V |
| Thickness | 0.63 in |
| Top Width | 4.83 in |
| Type | Banded |
7-5V3550
