coggedNodepth3/8"depth (per rib)3/8"Height2.2Length8.7MaterialRubbernumber ribs1outside length77"Pitch Length75.8Product typeFHP Beltsection5Ltop width21/32"top width (per rib)21/32"Width8.6
| cogged | No |
| depth | 3/8" |
| depth (per rib) | 3/8" |
| Height | 2.2 |
| Length | 8.7 |
| Material | Rubber |
| number ribs | 1 |
| outside length | 77" |
| Pitch Length | 75.8 |
| Product type | FHP Belt |
| section | 5L |
| top width | 21/32" |
| top width (per rib) | 21/32" |
| Width | 8.6 |