coggedYesdepth7/16"depth (per rib)7/16"Height2.55Length19.4MaterialNeoprenenumber ribs2outside length61.8"Part Height0.438Product typeBanded BeltsectionBXtop width21/32"top width (per rib)21/32"Width20.45
| cogged | Yes |
| depth | 7/16" |
| depth (per rib) | 7/16" |
| Height | 2.55 |
| Length | 19.4 |
| Material | Neoprene |
| number ribs | 2 |
| outside length | 61.8" |
| Part Height | 0.438 |
| Product type | Banded Belt |
| section | BX |
| top width | 21/32" |
| top width (per rib) | 21/32" |
| Width | 20.45 |