coggedNodepth7/16"depth (per rib)7/16"Height1.75Length195"MaterialNeoprenenumber ribs1outside length198"Part Height0.438Pitch Length196.8Product typeWrapped BeltsectionBtop width21/32"top width (per rib)21/32"Width14.15
| cogged | No |
| depth | 7/16" |
| depth (per rib) | 7/16" |
| Height | 1.75 |
| Length | 195" |
| Material | Neoprene |
| number ribs | 1 |
| outside length | 198" |
| Part Height | 0.438 |
| Pitch Length | 196.8 |
| Product type | Wrapped Belt |
| section | B |
| top width | 21/32" |
| top width (per rib) | 21/32" |
| Width | 14.15 |