coggedNodepth7/8"depth (per rib)7/8"Height3.25Length19.55MaterialNeoprenenumber ribs1outside length170"Product typeWrapped Beltsection8Vtop width1"top width (per rib)1"Width19.25
| cogged | No |
| depth | 7/8" |
| depth (per rib) | 7/8" |
| Height | 3.25 |
| Length | 19.55 |
| Material | Neoprene |
| number ribs | 1 |
| outside length | 170" |
| Product type | Wrapped Belt |
| section | 8V |
| top width | 1" |
| top width (per rib) | 1" |
| Width | 19.25 |