coggedNodepth7/8"depth (per rib)7/8"Height5Length13.5MaterialNeoprenenumber ribs1outside length180"Part Height0.906Product typeWrapped Beltsection8Vtop width1"top width (per rib)1"Width13.2
| cogged | No |
| depth | 7/8" |
| depth (per rib) | 7/8" |
| Height | 5 |
| Length | 13.5 |
| Material | Neoprene |
| number ribs | 1 |
| outside length | 180" |
| Part Height | 0.906 |
| Product type | Wrapped Belt |
| section | 8V |
| top width | 1" |
| top width (per rib) | 1" |
| Width | 13.2 |