coggedYesdepth7/16"depth (per rib)7/16"Height4.25Length8.5MaterialNeoprenenumber ribs2outside length69.8"Part Height0.438Pitch Length68.8Product typeBanded BeltsectionBXtop width21/32"top width (per rib)21/32"Width9
| cogged | Yes |
| depth | 7/16" |
| depth (per rib) | 7/16" |
| Height | 4.25 |
| Length | 8.5 |
| Material | Neoprene |
| number ribs | 2 |
| outside length | 69.8" |
| Part Height | 0.438 |
| Pitch Length | 68.8 |
| Product type | Banded Belt |
| section | BX |
| top width | 21/32" |
| top width (per rib) | 21/32" |
| Width | 9 |