coggedNodepth35/64"depth (per rib)35/64"Height2.65Length18.55MaterialNeoprenenumber ribs1outside length265"Product typeWrapped Beltsection5Vtop width5/8"top width (per rib)5/8"Width18.3
| cogged | No |
| depth | 35/64" |
| depth (per rib) | 35/64" |
| Height | 2.65 |
| Length | 18.55 |
| Material | Neoprene |
| number ribs | 1 |
| outside length | 265" |
| Product type | Wrapped Belt |
| section | 5V |
| top width | 5/8" |
| top width (per rib) | 5/8" |
| Width | 18.3 |