Bore TypeTLBushing TypeTaper-Lock 2517Face Width73 mmFlange Diameter154 mmNumber of Teeth32O.D.139.81 mmPitch14 mmSuitable For Use WithSynchro-Link S14M Series 60 mm W 32 Teeth Timing BeltTypeType 4-1CF Super Torque Synchronous Flanged
| Bore Type | TL |
| Bushing Type | Taper-Lock 2517 |
| Face Width | 73 mm |
| Flange Diameter | 154 mm |
| Number of Teeth | 32 |
| O.D. | 139.81 mm |
| Pitch | 14 mm |
| Suitable For Use With | Synchro-Link S14M Series 60 mm W 32 Teeth Timing Belt |
| Type | Type 4-1CF Super Torque Synchronous Flanged |