Bore Diameter3/4 inBore TypeMPBFace Width1-3/16 inFlange Diameter4-3/8 inHub Diameter3-1/2 inHub Projection3/4 inNumber of Teeth26O.D.4.084 inOverall Length1-3/4 inPitch1/2 inSuitable For Use WithSynchro-Link H Series 1 in W 26 Teeth Timing BeltTypeType 6F Trapezoidal Flanged
| Bore Diameter | 3/4 in |
| Bore Type | MPB |
| Face Width | 1-3/16 in |
| Flange Diameter | 4-3/8 in |
| Hub Diameter | 3-1/2 in |
| Hub Projection | 3/4 in |
| Number of Teeth | 26 |
| O.D. | 4.084 in |
| Overall Length | 1-3/4 in |
| Pitch | 1/2 in |
| Suitable For Use With | Synchro-Link H Series 1 in W 26 Teeth Timing Belt |
| Type | Type 6F Trapezoidal Flanged |