Browning 17LF075X5/8 17 Teeth L Belt Section Steel Gearbelt Pulley, Finish Bore, 1.999" Outside Diameter, 0.75" Part Width17 Tee
- Write a review
$121.27
Bore TypeFinish BoreHeight2Length3.3MaterialSteelO.D.1.999 inPart Width (in)0.75 inPart Width (mm)19.05 mmProduct typeGearbelt PulleyWidth2.9
Specifications
| Bore Type | Finish Bore |
| Height | 2 |
| Length | 3.3 |
| Material | Steel |
| O.D. | 1.999 in |
| Part Width (in) | 0.75 in |
| Part Width (mm) | 19.05 mm |
| Product type | Gearbelt Pulley |
| Width | 2.9 |
1054683
