Bore TypeBushed BoreHeight5.4I.D.4.375Length7.2MaterialSteelO.D.6.017 inPart Width (in)4 inPart Width (mm)101.6 mmProduct typeGearbelt PulleyWidth7.4
| Bore Type | Bushed Bore |
| Height | 5.4 |
| I.D. | 4.375 |
| Length | 7.2 |
| Material | Steel |
| O.D. | 6.017 in |
| Part Width (in) | 4 in |
| Part Width (mm) | 101.6 mm |
| Product type | Gearbelt Pulley |
| Width | 7.4 |