Bore TypeBushed BoreHeight4I.D.3.125Length6.06MaterialSteelO.D.4.903 inPart Width (in)3 inPart Width (mm)76.2 mmProduct typeGearbelt PulleyWidth6.06
| Bore Type | Bushed Bore |
| Height | 4 |
| I.D. | 3.125 |
| Length | 6.06 |
| Material | Steel |
| O.D. | 4.903 in |
| Part Width (in) | 3 in |
| Part Width (mm) | 76.2 mm |
| Product type | Gearbelt Pulley |
| Width | 6.06 |