Browning 48XXH200J 48 Teeth XXH Belt Section Cast Iron Gearbelt Pulley, Bushed Bore, 18.979" Outside Diameter, 2" Part Width48 T
- Write a review
$1,327.34
Bore TypeBushed BoreHeight3.22I.D.16.813 inLength18.98MaterialCast IronO.D.18.979 inPart Width (in)2 inPart Width (mm)50.8 mmProduct typeGearbelt PulleyWidth18.98
Specifications
| Bore Type | Bushed Bore |
| Height | 3.22 |
| I.D. | 16.813 in |
| Length | 18.98 |
| Material | Cast Iron |
| O.D. | 18.979 in |
| Part Width (in) | 2 in |
| Part Width (mm) | 50.8 mm |
| Product type | Gearbelt Pulley |
| Width | 18.98 |
3515095
