Bore TypeRough BoreHeight4.25Length4.44MaterialSteelO.D.2.97 inPart Width (in)3 inPart Width (mm)76.2 mmProduct typeGearbelt PulleyWidth4.44
| Bore Type | Rough Bore |
| Height | 4.25 |
| Length | 4.44 |
| Material | Steel |
| O.D. | 2.97 in |
| Part Width (in) | 3 in |
| Part Width (mm) | 76.2 mm |
| Product type | Gearbelt Pulley |
| Width | 4.44 |