Bore TypeBushed BoreHeight3.88I.D.2.125Length3.88MaterialSteelO.D.3.447 inPart Width (in)2 inPart Width (mm)50.8 mmProduct typeGearbelt PulleyWidth2.56
| Bore Type | Bushed Bore |
| Height | 3.88 |
| I.D. | 2.125 |
| Length | 3.88 |
| Material | Steel |
| O.D. | 3.447 in |
| Part Width (in) | 2 in |
| Part Width (mm) | 50.8 mm |
| Product type | Gearbelt Pulley |
| Width | 2.56 |