Bore TypeQDBushing TypeSHFace Width1-1/4 inFlange Diameter3.38 inNumber of Teeth26O.D.3.074 inPitch3/8 inSuitable For Use WithSynchro-Link L Series 1 in W 26 Teeth Timing BeltTypeType 3F Trapezoidal Flanged
| Bore Type | QD |
| Bushing Type | SH |
| Face Width | 1-1/4 in |
| Flange Diameter | 3.38 in |
| Number of Teeth | 26 |
| O.D. | 3.074 in |
| Pitch | 3/8 in |
| Suitable For Use With | Synchro-Link L Series 1 in W 26 Teeth Timing Belt |
| Type | Type 3F Trapezoidal Flanged |