Bore TypeQDBushing TypeSKFace Width3-3/8 inFlange Diameter5.31 inNumber of Teeth32O.D.5.039 inPitch1/2 inSuitable For Use WithSynchro-Link H Series 3 in W 32 Teeth Timing BeltTypeType 3F Trapezoidal Flanged
| Bore Type | QD |
| Bushing Type | SK |
| Face Width | 3-3/8 in |
| Flange Diameter | 5.31 in |
| Number of Teeth | 32 |
| O.D. | 5.039 in |
| Pitch | 1/2 in |
| Suitable For Use With | Synchro-Link H Series 3 in W 32 Teeth Timing Belt |
| Type | Type 3F Trapezoidal Flanged |