Bore TypeQDBushing TypeSDSFace Width1-1/4 inFlange Diameter3.81 inNumber of Teeth30O.D.3.551 inPitch3/8 inSuitable For Use WithSynchro-Link L Series 1 in W 30 Teeth Timing BeltTypeType 3F Trapezoidal Flanged
| Bore Type | QD |
| Bushing Type | SDS |
| Face Width | 1-1/4 in |
| Flange Diameter | 3.81 in |
| Number of Teeth | 30 |
| O.D. | 3.551 in |
| Pitch | 3/8 in |
| Suitable For Use With | Synchro-Link L Series 1 in W 30 Teeth Timing Belt |
| Type | Type 3F Trapezoidal Flanged |