Bore TypeQDBushing TypeSFFace Width5-1/4 inFlange Diameter7.518 inNumber of Teeth40O.D.6.909 inPitch14 mmSuitable For Use WithSynchro-Link 14M Series 115 mm W 40 Teeth Timing BeltTypeType A1F High Torque Flanged
| Bore Type | QD |
| Bushing Type | SF |
| Face Width | 5-1/4 in |
| Flange Diameter | 7.518 in |
| Number of Teeth | 40 |
| O.D. | 6.909 in |
| Pitch | 14 mm |
| Suitable For Use With | Synchro-Link 14M Series 115 mm W 40 Teeth Timing Belt |
| Type | Type A1F High Torque Flanged |