Bore TypeBushed BoreHeight1.5Length4.3MaterialSteelO.D.3.551 inPart Width (in)0.75 inPart Width (mm)19.05 mmProduct typeGearbelt PulleyWidth4.5
| Bore Type | Bushed Bore |
| Height | 1.5 |
| Length | 4.3 |
| Material | Steel |
| O.D. | 3.551 in |
| Part Width (in) | 0.75 in |
| Part Width (mm) | 19.05 mm |
| Product type | Gearbelt Pulley |
| Width | 4.5 |