Bore TypeTLBushing TypeTaper-Lock 3020Face Width71 mmNumber of Teeth72O.D.181.97 mmPitch8 mmSuitable For Use WithSynchro-Link S8M Series 60 mm W 72 Teeth Timing BeltTypeType 5-2 Super Torque Synchronous
| Bore Type | TL |
| Bushing Type | Taper-Lock 3020 |
| Face Width | 71 mm |
| Number of Teeth | 72 |
| O.D. | 181.97 mm |
| Pitch | 8 mm |
| Suitable For Use With | Synchro-Link S8M Series 60 mm W 72 Teeth Timing Belt |
| Type | Type 5-2 Super Torque Synchronous |