Bore TypeTLBushing TypeTaper-Lock 4030Face Width115 mmNumber of Teeth72O.D.318.06 mmPitch14 mmSuitable For Use WithSynchro-Link S14M Series 100 mm W 72 Teeth Timing BeltTypeType 5-2 Super Torque Synchronous
| Bore Type | TL |
| Bushing Type | Taper-Lock 4030 |
| Face Width | 115 mm |
| Number of Teeth | 72 |
| O.D. | 318.06 mm |
| Pitch | 14 mm |
| Suitable For Use With | Synchro-Link S14M Series 100 mm W 72 Teeth Timing Belt |
| Type | Type 5-2 Super Torque Synchronous |