Bore TypeTLBushing TypeTaper-Lock 2517Face Width73 mmFlange Diameter145 mmNumber of Teeth30O.D.130.9 mmPitch14 mmSuitable For Use WithSynchro-Link S14M Series 60 mm W 30 Teeth Timing BeltTypeType 4-1CF Super Torque Synchronous Flanged
| Bore Type | TL |
| Bushing Type | Taper-Lock 2517 |
| Face Width | 73 mm |
| Flange Diameter | 145 mm |
| Number of Teeth | 30 |
| O.D. | 130.9 mm |
| Pitch | 14 mm |
| Suitable For Use With | Synchro-Link S14M Series 60 mm W 30 Teeth Timing Belt |
| Type | Type 4-1CF Super Torque Synchronous Flanged |