Bore TypeTLBushing TypeTaper-Lock 1108Face Width71 mmFlange Diameter89 mmNumber of Teeth32O.D.80.12 mmPitch8 mmSuitable For Use WithSynchro-Link S8M Series 60 mm W 32 Teeth Timing BeltTypeType 4-1BF Super Torque Synchronous Flanged
| Bore Type | TL |
| Bushing Type | Taper-Lock 1108 |
| Face Width | 71 mm |
| Flange Diameter | 89 mm |
| Number of Teeth | 32 |
| O.D. | 80.12 mm |
| Pitch | 8 mm |
| Suitable For Use With | Synchro-Link S8M Series 60 mm W 32 Teeth Timing Belt |
| Type | Type 4-1BF Super Torque Synchronous Flanged |