Bore Diameter1-1/8 inBore TypeMPBFace Width3-3/8 inFlange Diameter3-3/4 inHub Diameter3-1/8 inHub Projection3/4 inNumber of Teeth24O.D.3.766 inOverall Length4-1/8 inPitch1/2 inSuitable For Use WithSynchro-Link H Series 3 in W 24 Teeth Timing BeltTypeType 6F Trapezoidal Flanged
| Bore Diameter | 1-1/8 in |
| Bore Type | MPB |
| Face Width | 3-3/8 in |
| Flange Diameter | 3-3/4 in |
| Hub Diameter | 3-1/8 in |
| Hub Projection | 3/4 in |
| Number of Teeth | 24 |
| O.D. | 3.766 in |
| Overall Length | 4-1/8 in |
| Pitch | 1/2 in |
| Suitable For Use With | Synchro-Link H Series 3 in W 24 Teeth Timing Belt |
| Type | Type 6F Trapezoidal Flanged |