Bore TypeTLBushing TypeTaper-Lock 1210Face Width34 mmFlange Diameter89 mmHub Diameter63 mmNumber of Teeth32O.D.80.12 mmOverall Length35 mmPitch8 mmSuitable For Use WithSynchro-Link S8M Series 25 mm W 32 Teeth Timing BeltTypeType 1-1BF Super Torque Synchronous Flanged
| Bore Type | TL |
| Bushing Type | Taper-Lock 1210 |
| Face Width | 34 mm |
| Flange Diameter | 89 mm |
| Hub Diameter | 63 mm |
| Number of Teeth | 32 |
| O.D. | 80.12 mm |
| Overall Length | 35 mm |
| Pitch | 8 mm |
| Suitable For Use With | Synchro-Link S8M Series 25 mm W 32 Teeth Timing Belt |
| Type | Type 1-1BF Super Torque Synchronous Flanged |