Bore TypeTLBushing TypeTaper-Lock 4535Face Width136 mmNumber of Teeth60O.D.264.59 mmPitch14 mmSuitable For Use WithSynchro-Link S14M Series 120 mm W 60 Teeth Timing BeltTypeType 5-1 Super Torque Synchronous
| Bore Type | TL |
| Bushing Type | Taper-Lock 4535 |
| Face Width | 136 mm |
| Number of Teeth | 60 |
| O.D. | 264.59 mm |
| Pitch | 14 mm |
| Suitable For Use With | Synchro-Link S14M Series 120 mm W 60 Teeth Timing Belt |
| Type | Type 5-1 Super Torque Synchronous |