Bore Diameter0.625Bore TypeMPBBushing TypeSDSFace Width1-5/16 inFlange Diameter5 inNumber of Teeth40O.D.4.745 inPitch3/8 inSuitable For Use WithSynchro-Link L Series 3/4 in W Timing BeltTypeType 3F Trapezoidal Flanged
| Bore Diameter | 0.625 |
| Bore Type | MPB |
| Bushing Type | SDS |
| Face Width | 1-5/16 in |
| Flange Diameter | 5 in |
| Number of Teeth | 40 |
| O.D. | 4.745 in |
| Pitch | 3/8 in |
| Suitable For Use With | Synchro-Link L Series 3/4 in W Timing Belt |
| Type | Type 3F Trapezoidal Flanged |