Bore TypeTLBushing TypeTaper-Lock 1610Face Width34 mmFlange Diameter92 mmHub Diameter63 mmNumber of Teeth34O.D.85.21 mmOverall Length35 mmPitch8 mmSuitable For Use WithSynchro-Link S8M Series 25 mm W 34 Teeth Timing BeltTypeType 1-1BF Super Torque Synchronous Flanged
| Bore Type | TL |
| Bushing Type | Taper-Lock 1610 |
| Face Width | 34 mm |
| Flange Diameter | 92 mm |
| Hub Diameter | 63 mm |
| Number of Teeth | 34 |
| O.D. | 85.21 mm |
| Overall Length | 35 mm |
| Pitch | 8 mm |
| Suitable For Use With | Synchro-Link S8M Series 25 mm W 34 Teeth Timing Belt |
| Type | Type 1-1BF Super Torque Synchronous Flanged |