Bore TypeQDBushing TypeSFFace Width1-13/16 inNumber of Teeth72O.D.11.405 inPitch1/2 inSuitable For Use WithSynchro-Link H Series 1-1/2 in W 72 Teeth Timing BeltTypeType 5 Trapezoidal
| Bore Type | QD |
| Bushing Type | SF |
| Face Width | 1-13/16 in |
| Number of Teeth | 72 |
| O.D. | 11.405 in |
| Pitch | 1/2 in |
| Suitable For Use With | Synchro-Link H Series 1-1/2 in W 72 Teeth Timing Belt |
| Type | Type 5 Trapezoidal |