Bore TypeQDBushing TypeSFFace Width1-5/16 inNumber of Teeth60O.D.9.495 inPitch1/2 inSuitable For Use WithSynchro-Link H Series 1 in W 60 Teeth Timing BeltTypeType 5 Trapezoidal
| Bore Type | QD |
| Bushing Type | SF |
| Face Width | 1-5/16 in |
| Number of Teeth | 60 |
| O.D. | 9.495 in |
| Pitch | 1/2 in |
| Suitable For Use With | Synchro-Link H Series 1 in W 60 Teeth Timing Belt |
| Type | Type 5 Trapezoidal |