Bore TypeQDBushing TypeSDFace Width1 inNumber of Teeth84O.D.9.997 inOverall Length1-13/16 inPitch3/8 inSuitable For Use WithSynchro-Link L Series 3/4 in W 84 Teeth Timing BeltTypeType 7 Trapezoidal
| Bore Type | QD |
| Bushing Type | SD |
| Face Width | 1 in |
| Number of Teeth | 84 |
| O.D. | 9.997 in |
| Overall Length | 1-13/16 in |
| Pitch | 3/8 in |
| Suitable For Use With | Synchro-Link L Series 3/4 in W 84 Teeth Timing Belt |
| Type | Type 7 Trapezoidal |