Bore TypeTLBushing TypeTaper-Lock 2012Face Width23 mmHub Diameter100 mmHub Projection17 mmNumber of Teeth84O.D.212.53 mmPitch8 mmSuitable For Use WithSynchro-Link S8M Series 15 mm W 84 Teeth Timing BeltTypeType 1-2 Super Torque Synchronous
| Bore Type | TL |
| Bushing Type | Taper-Lock 2012 |
| Face Width | 23 mm |
| Hub Diameter | 100 mm |
| Hub Projection | 17 mm |
| Number of Teeth | 84 |
| O.D. | 212.53 mm |
| Pitch | 8 mm |
| Suitable For Use With | Synchro-Link S8M Series 15 mm W 84 Teeth Timing Belt |
| Type | Type 1-2 Super Torque Synchronous |