Bore Diameter1 inBore TypeMPBFace Width2-11/32 inFlange Diameter3-37/64 inHub Diameter2-5/8 inHub Projection3/4 inNumber of Teeth21O.D.3.288 inOverall Length3-3/32 inPitch1/2 inSuitable For Use WithSynchro-Link H Series 2 in W 21 Teeth Timing BeltTypeType 6F Trapezoidal Flanged
| Bore Diameter | 1 in |
| Bore Type | MPB |
| Face Width | 2-11/32 in |
| Flange Diameter | 3-37/64 in |
| Hub Diameter | 2-5/8 in |
| Hub Projection | 3/4 in |
| Number of Teeth | 21 |
| O.D. | 3.288 in |
| Overall Length | 3-3/32 in |
| Pitch | 1/2 in |
| Suitable For Use With | Synchro-Link H Series 2 in W 21 Teeth Timing Belt |
| Type | Type 6F Trapezoidal Flanged |