MaterialPolyurethaneNumber of Teeth468Overall Length37.44 inPitch0.08 inSeriesMXLTemperature Range-30 to 80 deg C AmbientTypeTrapezoidal SynchronousWidth25.4 mm
| Material | Polyurethane |
| Number of Teeth | 468 |
| Overall Length | 37.44 in |
| Pitch | 0.08 in |
| Series | MXL |
| Temperature Range | -30 to 80 deg C Ambient |
| Type | Trapezoidal Synchronous |
| Width | 25.4 mm |