| Bolt Circle Diameter | 1.75 in |
| Bore Diameter | 22 mm |
| Bore Type | Finished Bore with a Keyway |
| Bushing Size | 1215 |
| Bushing Type | Tapered Type |
| Finish/Coating | Black Phosphate |
| Keyway Size | 6 mm x 2.8 mm |
| Keyway Type | Standard |
| Length Through Bore | 1.5 in |
| OD | 1.875 in |
| Series | 1215 Series |
| Type | Tapered Bushings |