Height4.67MaterialNeopreneNumber of Teeth360Overall Length1800 mmPitch5 mmReinforced MaterialFiberglassSeriesDS5MTemperature Range-30 to 90 deg C AmbientTypeDouble Sided Super Torque SynchronousWidth10 mm
| Height | 4.67 |
| Material | Neoprene |
| Number of Teeth | 360 |
| Overall Length | 1800 mm |
| Pitch | 5 mm |
| Reinforced Material | Fiberglass |
| Series | DS5M |
| Temperature Range | -30 to 90 deg C Ambient |
| Type | Double Sided Super Torque Synchronous |
| Width | 10 mm |