Bando 130MXL6.4U 10 inch long 6.4 inch wide 0.045 inch high MXL Polyurethane Timing Belt with 130 teeth
- Write a review
$2.23
Height0.045MaterialPolyurethaneNumber of Teeth130Overall Length10.4 inPitch0.08 inSeriesMXLTemperature Range-30 to 80 deg C AmbientTypeTrapezoidal SynchronousWidth6.4 mm
Specifications
| Height | 0.045 |
| Material | Polyurethane |
| Number of Teeth | 130 |
| Overall Length | 10.4 in |
| Pitch | 0.08 in |
| Series | MXL |
| Temperature Range | -30 to 80 deg C Ambient |
| Type | Trapezoidal Synchronous |
| Width | 6.4 mm |
130MXL6.4U
