Bando 390H125G 39 inch long 1.25 inch wide 0.17 inch high H Timing Belt with 78 teeth
- Write a review
$47.82
Height0.17MaterialNeopreneNumber of Teeth78Overall Length39 inPitch1/2 inReinforced MaterialFiberglassSeriesH SeriesTemperature Range-22 to 194 deg F AmbientTypeTrapezoidal SynchronousWidth1-1/4 in
Specifications
| Height | 0.17 |
| Material | Neoprene |
| Number of Teeth | 78 |
| Overall Length | 39 in |
| Pitch | 1/2 in |
| Reinforced Material | Fiberglass |
| Series | H Series |
| Temperature Range | -22 to 194 deg F Ambient |
| Type | Trapezoidal Synchronous |
| Width | 1-1/4 in |
390H125G
