Bando 100-S2M-604 604 inch long 10 inch wide 1.31 inch high Timing Belt with 302 teeth
- Write a review
$20.49
Height1.31MaterialNeopreneNumber of Teeth302Overall Length604 mmPitch2 mmReinforced MaterialFiberglassSeriesS2MTemperature Range-30 to 90 deg C AmbientTypeSuper Torque SynchronousWidth10 mm
Specifications
| Height | 1.31 |
| Material | Neoprene |
| Number of Teeth | 302 |
| Overall Length | 604 mm |
| Pitch | 2 mm |
| Reinforced Material | Fiberglass |
| Series | S2M |
| Temperature Range | -30 to 90 deg C Ambient |
| Type | Super Torque Synchronous |
| Width | 10 mm |
100-S2M-604
