Bando 60MXL3.2U 5 inch long 3.2 inch wide 0.045 inch high MXL Polyurethane Timing Belt with 60 teeth
- Write a review
$0.52
Height0.045MaterialPolyurethaneNumber of Teeth60Overall Length4.8 inPitch0.08 inSeriesMXLTemperature Range-30 to 80 deg C AmbientTypeTrapezoidal SynchronousWidth3.2 mm
Specifications
| Height | 0.045 |
| Material | Polyurethane |
| Number of Teeth | 60 |
| Overall Length | 4.8 in |
| Pitch | 0.08 in |
| Series | MXL |
| Temperature Range | -30 to 80 deg C Ambient |
| Type | Trapezoidal Synchronous |
| Width | 3.2 mm |
60MXL3.2U
