Bando 102MXL9.5G 8 inch long 9.5 inch wide 0.045 inch high MXL Timing Belt with 102 teeth
- Write a review
$5.92
Height0.045MaterialNeopreneNumber of Teeth102Overall Length8.16 inPitch0.08 inReinforced MaterialFiberglassSeriesMXLTemperature Range-30 to 90 deg C AmbientTypeTrapezoidal SynchronousWidth9.5 mm
Specifications
| Height | 0.045 |
| Material | Neoprene |
| Number of Teeth | 102 |
| Overall Length | 8.16 in |
| Pitch | 0.08 in |
| Reinforced Material | Fiberglass |
| Series | MXL |
| Temperature Range | -30 to 90 deg C Ambient |
| Type | Trapezoidal Synchronous |
| Width | 9.5 mm |
102MXL9.5G
