Bando 200-S5M-570 HP 570 inch long 20 inch wide 3.61 inch high Timing Belt with 114 teeth
- Write a review
$51.26
Height3.61MaterialNeopreneNumber of Teeth114Overall Length570 mmPitch5 mmReinforced MaterialFiberglassSeriesS5MTemperature Range-30 to 90 deg C AmbientTypeHigh Performance Super Torque SynchronousWidth20 mm
Specifications
| Height | 3.61 |
| Material | Neoprene |
| Number of Teeth | 114 |
| Overall Length | 570 mm |
| Pitch | 5 mm |
| Reinforced Material | Fiberglass |
| Series | S5M |
| Temperature Range | -30 to 90 deg C Ambient |
| Type | High Performance Super Torque Synchronous |
| Width | 20 mm |
200-S5M-570 HP
