Bando 120MXL12.7G 10 inch long 12.7 inch wide 0.045 inch high MXL Timing Belt with 120 teeth
- Write a review
$8.68
Height0.045MaterialNeopreneNumber of Teeth120Overall Length9.6 inPitch0.08 inReinforced MaterialFiberglassSeriesMXLTemperature Range-30 to 90 deg C AmbientTypeTrapezoidal SynchronousWidth12.7 mm
Specifications
| Height | 0.045 |
| Material | Neoprene |
| Number of Teeth | 120 |
| Overall Length | 9.6 in |
| Pitch | 0.08 in |
| Reinforced Material | Fiberglass |
| Series | MXL |
| Temperature Range | -30 to 90 deg C Ambient |
| Type | Trapezoidal Synchronous |
| Width | 12.7 mm |
120MXL12.7G
