Height0.045MaterialPolyurethaneNumber of Teeth70Overall Length5.6 inPitch0.08 inSeriesMXLTemperature Range-30 to 80 deg C AmbientTypeTrapezoidal SynchronousWidth4.8 mm
| Height | 0.045 |
| Material | Polyurethane |
| Number of Teeth | 70 |
| Overall Length | 5.6 in |
| Pitch | 0.08 in |
| Series | MXL |
| Temperature Range | -30 to 80 deg C Ambient |
| Type | Trapezoidal Synchronous |
| Width | 4.8 mm |