Belt Length28.0 inNo. of Teeth140Number of teeth140Number of Teeth135Pitch1/5" (0.2")Pitch CodeXLPitch Length28"Width0.25"Width (in)0.25
| Belt Length | 28.0 in |
| No. of Teeth | 140 |
| Number of teeth | 140 |
| Number of Teeth | 135 |
| Pitch | 1/5" (0.2") |
| Pitch Code | XL |
| Pitch Length | 28" |
| Width | 0.25" |
| Width (in) | 0.25 |